Konstruktīvā atpūta Aleksandra tehnikā ir efektīvs veids, lai mazinātu ikdienas stājas un kustību radīto spriedzi ķermenī un, lai atļautu galvai, kaklam un mugurkaulam reorganizēties optimālākā pozīcijā.
Konstruktīvā atpūta tiek veikta guļot uz muguras uz stingras virsmas un pagalvim izmantojot grāmatas. Grāmatu daudzums ir atkarīgs no stājas. Noapaļotai ķermeņa augšdaļai būs nepieciešams vairāk grāmatu kā taisnākai, bet mērķis ir respektējot mugurkaula izliekumu sniegt stingru atbalstu galvai. Kājas saliektas ceļos, ceļi vērsti pret griestiem, pēdas stabili pie zemes un rokas saliektas elkoņos novietotas uz krūšu kurvja.
Šī pozīcija atļauj atslābināt tos muskuļus, kas tiek pārlieku piepūlēti stājas uzturēšanai esot kājās. Savukārt stingrā virsma ļauj sajust izteiktāk gravitāciju un sniedz noteiktāku atbalstu no grīdas, kā rezultātā iespējama vieglāka atslābināšanās, ļaujot kaklam un visam mugurkaulam pagarināties un izplesties, ribu kustībām kļūt elastīgākām un elpai vieglāk izplūst un atgriezties plaušās. Reizēm pieceļoties pēc šīs pieredzes mēdz būt sajūta, ka augums būtu kļuvis garāks. Lai gan mugurkaula apvidū esot izteiktākam saspringumam, mugurkaula pagarināšanās nebūs manāma jau pēc pirmās reizes, bet atkārtota praktizēšana sniedz pakāpeniskus uzlabojumus.
Kas vēl var notikt šīs atpūtas laika – troksnis galvā pamazām norimstas, ir iespēja būt apzinātam un novērot savus ierastos nevajadzīgas muskuļu spriedzes paternus. Daži AT skolnieki šo atpūtu izmanto lai meditētu, citi, lai klausītos mūziku un vēl citi, lai apzinātu savus muskuļus un locītavas un aicinātu tās drīzāk izplesties un atlaisties nekā turēt spriedzi, vai vēl citi domā par galvas attālināšanos no astes kaula.
Konstruktīvās atpūtas praksei ieteicams veltīt 10 – 20 minūtes dienā, bet izteikti saspringti cilvēki var just izteiktāku efektu pēc 30 minūšu atpūtas. Labs moments atpūtai ir pēcpusdiena vai atgriežoties mājās pēc darba, lai atbrīvotos no dienas laikā uzkrātās spriedzes un sagatavotos mundram vakaram.