Ķermeņa kartēšana (body mapping) atvieglo kustības un mazina traumu iespējamību. Praksē ķermeņa kartēšana nozīmē savas anatomijas un kustību izzināšanu. Piemēram, to kustību izprašana, kas nepieciešamas mūzikas instrumenta spēlei, mazina neērtības un sāpes, kas ar to var būt saistītas.

Ķermeņa karte ir ķermeņa un kustību apzinātība, kas nosaka ķermeņa lietojumu, jeb vienkāršos vārdos – mūsu idejas un domas par savu ķermeni diktē tā kustības. Neprecīzas vai kļūdainas idejas nosaka neveiklas vai pat sāpīgas kustības.

Ķermeņa kartēšanas procesā tiek identificētas kļūdas, lai gala rezultātā ķermeņa pašuztvere sakristu ar realitāti. Ja šis process tiek veikts pietiekami rūpīgi, tad smadzenēs par ķermeņa uztveri esošās daļas atjaunojas un attēlo ķermeņa struktūru precīzāk, kā rezultātā uzlabojas ķermeņa lietojums un kustības. Rezultāts ir mazāk stīvuma un vieglums kustībās.

Ķermeņa kartēšana notiek caur kinestētiskās maņas asināšanu apzinoties savu ķermeni, tā novietojumu un kustības telpā, kā arī ņemot palīgā anatomijas zināšanas.