Anglijā veiktā apjomīgā pētījumā par Aleksandra Tehnikas efektivitāti muguras sāpju mazināšanā piedalījās 579 personas ar ilgstošām hroniskām muguras lejasdaļas sāpēm un 152 Aleksandra tehnikas pasniedzēji un masāžas terapeiti.

Gadu pēc pētījuma tie dalībnieki, kuri bija saņēmuši Aleksandra Tehnikas klases sāpes piedzīvoja vidēji 3 dienas mēnesī pretstatā 21 vienu dienu mēnesī to personu vidū, kas saņēma ģimenes ārsta uzraudzību.

Pētījuma grupas dalībnieki tika sadalīti četrās grupās – pirmie saņēma ģimenes ārsta uzraudzību, otrie – 6 medicīniskās masāžas, trešā kontrolgrupa – 6 privātnodarbības ar Aleksandra tehnikas pasniedzēju un pēdējā grupa – 24 privātnodarbības ar Aleksandra tehnikas pasniedzēju. Katrā no apakšgrupām daļai no dalībniekiem ģimenes ārsts nozīmēja 30 min fiziskas aktivitātes 5x nedēļā, piemēram, aktīvas pastaigas.

Grupa, kas saņēma 24 Aleksandra tehnikas klases gadu pēc pētījuma sākuma uzrādīja vislabākos rezultātus. Un papildus mazākām sāpēm tās dalībnieki spēja paveikt vismaz trīs dažādas ikdienas aktivitātes bez sāpju izraisītiem ierobežojumiem salīdzinot ar tās grupas dalībniekiem, kuri bija ģimenes ārsta uzraudzībā. Aleksandra tehnikas kontrolgrupas dalībnieki novēroja arī ievērojami augstāku dzīves kvalitāti.

Grupa, kas bija saņēmusi 6 AT klases uzrādīja nozīmīgu muguras sāpju samazināšanos salīdzinot ar ĢĀ uzraudzībā esošo kontrolgrupu, tomēr salīdzinoši 6 AT nodarbību efektivitāte bija vismaz uz pusi zemāka kā 24 AT nodarbību efektivitāte, lai gan 6 nodarbības kombinācijā ar regulāriem fiziskajiem vingrinājumiem efektivitātes ziņā pietuvojās teju 70% no 24 AT nodarbību efektivitātes.

Salīdzinoši kontrolgrupa, kura saņēma medicīnisko masāžu sākotnēji pieredzēja nozīmīgu neērtību samazināšanos salīdzinot ar ĢĀ uzraudzībā esošo grupu, bet pēc gada šis efekts jau bija zudis. Arī mazāku sāpju efekts pēc pirmā gada pamazām mazinājās.

Fiziskās aktivitātes vienas pašas atsevišķi neuzrādīja nozīmīgu ietekmi uz muguras sāpēm salīdzinot ar ĢĀ aprūpi. Bet kombinācijā deva nelielu sāpju mazināšanos, kuras efekts tomēr gada laikā pilnībā izzuda.

AT kontrolgrupas  dalībnieki pēc pētījuma beigām norādīja uz labākām spējām tikt galā un novērst savas muguras sāpes un aprakstīja AT kā iespējamu praktizēt paralēli ikdienas aktivitātēm.

Par kakla sāpju pētījumu – citā ierakstā.

Little P, Lewith G, Webley F, et al. Randomised controlled trial of Alexander Technique lessons, exercise and massage (ATEAM) for chronic and recurrent back pain. British Medical Journal 2008;337:a884.
https://www.bmj.com/content/337/bmj.a884

MacPherson H, Tilbrook H, Richmond S, Woodman J, Ballard K, Atkin K, Bland M, Eldred J, Essex H, Hewitt C, Hopton A, Keding A, Lansdown H, Parrott S, Torgerson D, Wenham A, Watt I. Alexander Technique lessons or acupuncture sessions for persons with chronic neck pain: A randomized trial. Annals of Internal Medicine 2015;163:653-62.
https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S1744388118300951?via%3Dihub